Přejít k navigační liště

Prvním a nejdůležitějším parametrem, který vás bude při výběru pádla zajímat, bude jeho délka. Pádlo vás musí převyšovat o 15 až 20 cm, tato hodnota přesně vychází z délky, kterou potřebujete při správném pádlování. Díky vhodné technice pádlování budete na paddleboardu zatěžovat správné svalové partie a nestane se vám, že pro vás bude jízda na prkně utrpením.
Na obrázku můžete vidět správné držení pádla. Právě záběry s opačným využitím listu jsou nejčastější chybou, kterou nováčci na paddleboardech dělají.

Pevná (fixní) a skládací pádla

  • Pevné neboli fixní pádlo s pevnou délkou je samozřejmě tou nejlepší variantou, pokud to s paddleboardingem myslíte vážně, vybírejte zásadně mezi těmito typy. Při závodění a ve větších vlnách rozdíl mezi rozložitelným a pevným pádlem rozhodně poznáte. Jasnou nevýhodou je však nemožnost sdílení pádla mezi lidmi s jinou výškou a silou.
  • Rozkládací pádlo s nastavitelnou délkou potěší všechny, kdo chtějí nabídnout paddleboarding celé rodině nebo partě kamarádů. Tato pádla jsou vhodná především k rekreačnímu využití a právě pro případy, kdy si paddle board půjčuje více lidí. A ráda nebude jen vaše peněženka, ale i automobil, přeprava rozkládacích pádel je výrazně snadnější

Zvolte správný materiál 

  • Hliníková pádla nabízejí vyšší odolnost a často mezi ně patří pádla s nastavitelnou délkou. Jedná se o materiál pro nováčky a daní za odolnost a příznivou cenu je jejich hmotnost. Při dlouhých výletech nebo závodění se tato nevýhoda citelně projevuje
  • Laminátová pádla na paddleboard jsou zlatou střední cestou. Sáhněte po nich, pokud se považujete za středně pokročilého jezdce. Cenovka u nich není příliš vysoká a přesto pocítíte váhový rozdíl, oproti základním hliníkovým pádlům
  • Uhlíková pádla jsou exkluzivním typem vybavení, jejich cena je několikanásobně vyšší, než-li cena běžných materiálů. Jsou však neuvěřitelně lehké a současně i odolné. 

Věříme, že jsme vám přiblížili proces výběru správného pádla a brzy se společně podíváme na několik tuzemských lokalit, které jsou pro paddleboarding jako stvořené.

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster on Zář 21, 2020

Vodní klub

Pohyb ve vodě i pod vodou je naší vášní. Pokud máte nějaké zajímavé náměty na nová témata článků, můžete se s námi podělit. Totéž platí v případě, že jste navštívili nějakou zajímavou lokalitu a máte ji nafocenou. Rádi vaše fotografie zveřejníme. Kontaktovat nás můžete na emailu: vodnik@vodniklub.cz

Nejnovější články

Přístupnost webu

Uspořádání a ovládání webových stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).