Přejít k navigační liště

Uplynul rok od otevření rozsáhlého podmořského parku v Bahrajnu, který mezi obdobnými atrakcemi pro potápěče nemá obdoby. Označení “atrakce” zde možná není úplně na místě, protože pro řadu potápěčů slouží tato lokalita jako trenažér před ponory do méně probádaných hlubin.

Před rokem se v souvislosti s parkem mluvilo především o jedné atrakci, která byla z mnoha pohledů kontroverzní. Bahrajnská vláda totiž nechala potopit obří Boeing 737. Panovaly obavy, zda se nejedná o zbytečný hazard se životním prostředím, avšak to představitelé vlády popírali s tím, že všechny části letadla, které by mohly podvodní život ohrožovat, byly odstraněny.

Na to, jak vypadá Boeing pod hladinou se můžete podívat sami. Je to nepopiratelně velmi silný pocit, potápět se k něčemu takovému. Na druhou stranu tomu chybí příběh, ten koneckonců postrádají všechna lákadla obdobných parků, která jsou instalována uměle.

Potápění různorodých objektů je dobrým základem pro vybudování umělých korálových útesů, neboť právě k těmto objektům se můžou přichytit podvodní organismy a různé druhy ryb v nich můžou najít domov. Přestože podobné atrakce jsou velmi lákavé a vláda potvrzuje dodržování všech pravidel, celý projekt může mít i stinné stránky, ale to ukáže až čas. Díky koronavirové epidemii prozatím není park pod takovým náporem potápěčů, jaký bahrajnská vláda očekávala.

S délkou přes 70 metrů se jedná o největší letadlo, které kdy bylo záměrně ponořeno do oceánu. A jak je vidět z letošních fotografií, stačil jeden rok a oceán začal na letadle intenzivně pracovat.

100 tisíc metrů čtverečních 

Park má rozlohu přes 100 tisíc metrů čtverečních a bahrajnská vláda doufá, že do něj budou proudit potápěči ze všech koutů světa. Najdete zde i spoustu jiných objektů, nejen obří letadlo. Park nabízí i podmořský dům bahrajnského kupce s perlami, umělé korálové útesy, sochy a řadu fragmentů lodí. Více informací najdete na webu: divebahrain.com

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster on Srp 15, 2020

Vodní klub

Pohyb ve vodě i pod vodou je naší vášní. Pokud máte nějaké zajímavé náměty na nová témata článků, můžete se s námi podělit. Totéž platí v případě, že jste navštívili nějakou zajímavou lokalitu a máte ji nafocenou. Rádi vaše fotografie zveřejníme. Kontaktovat nás můžete na emailu: vodnik@vodniklub.cz

Nejnovější články

Přístupnost webu

Uspořádání a ovládání webových stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).